دیابت نوع دو در کودکان

دیابت نوع ۲ در کودکان یک بیماری مزمن است که بر روش قند و قند بدن شما تاثیر می‌گذارد ( گلوکز ) . مهم است که دیابت child's را مدیریت کنید ، زیرا عواقب طولانی‌مدت آن می‌تواند به صورت غیر قانونی و یا حتی تهدید کننده زندگی باشد .

دیابت نوع ۲ بیشتر با بزرگسالان در ارتباط است . در واقع ، آن به عنوان دیابت نوع بزرگسالی نامیده می‌شد . اما دیابت نوع ۲ در کودکان در حال افزایش است و تا حد زیادی با اپیدمی چاقی دامن می‌زند .

کاره‌ای زیادی می‌توانید برای کمک به مدیریت و یا جلوگیری از دیابت نوع ۲ در کودکان انجام دهید . کودک خود را تشویق کنید که غذاهای سالم بخورید ، فعالیت فیزیکی زیادی داشته باشید و یک وزن سالم داشته باشید . اگر رژیم غذایی و ورزش به اندازه کافی برای کنترل دیابت نوع ۲ در کودکان کافی باشد ، تجویز دارو یا درمان انسولین مورد نیاز است .

علایم:

دیابت نوع ۲ در کودکان به تدریج رشد می‌کند . حدود ۴۰ درصد کودکانی که دیابت نوع ۲ دارند ، علایم یا نشانه‌ها ندارند و در آزمون‌های فیزیکی روزمره تشخیص داده می‌شوند .

کودکان دیگر ممکن است تجربه داشته باشند:

افزایش تشنگی و ادرار مکرر . تولید قند اضافی که در جریان خون child's شما ایجاد می‌شود ، مایعی را از بافت‌ها به بیرون می‌کشد . در نتیجه کودک شما ممکن است تشنه باشد - و بیش از حد معمول ادرار کند .

کاهش وزن بدون انرژی که عرضه شکر ، بافت‌های ماهیچه و انبارهای چربی به سادگی کوچک می‌شوند . با این حال کاهش وزن در کودکان مبتلا به دیابت نوع ۲ کم‌تر از کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ است .

خستگی عدم وجود شکر در سلول‌های child's ممکن است او را خسته و بی‌حال کند .

تصویر Blurred . اگر قند خون child's بیش از حد بالاست ، ممکن است مایع از لنزهای چشم‌های child's کشیده شود . کودک شما ممکن است قادر به فوکوس کردن به طور واضح نباشد .

زخم‌های التیام نیافته و یا عفونت‌های مکرر . دیابت نوع ۲ بر توانایی child's برای التیام و مقاومت دربرابر عفونت تاثیر می‌گذارد .

وقتی که دکتر را ببینم

اگر به علائم و علائم دیابت نوع ۲ توجه دارید ، به پزشک child's مراجعه کنید . با این حال ، این بیماری می‌تواند موجب آسیب جدی شود . غربالگری دیابت برای همه کودکان و نوجوانان توصیه می‌شود که اضافه‌وزن دارند و حداقل دو عامل ریسک دیگر برای دیابت نوع ۲ دارند .

علل

علت دقیق دیابت نوع ۲ نامعلوم است . اما به نظر می‌رسد که سابقه خانوادگی و ژنتیک نقش مهمی ایفا می‌کنند . inactivity و چربی اضافی - به خصوص چربی شکمی - هم چنین به نظر می‌رسد که عوامل مهمی هستند .

آنچه واضح است این است که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ گلوکز را به درستی پردازش می‌کنند . در نتیجه ، شکر در جریان خون به جای انجام کار عادی خود در تغذیه سلول‌هایی که ماهیچه‌ها و بافت‌های دیگر را می‌سازند ، جمع می‌شود .

بیشتر گلوکز در بدن people's از غذایی که آن‌ها می‌خورند می‌آید . وقتی غذا هضم می‌شود , شکر وارد جریان خون می‌شود . انتقال قند از جریان خون به سلول‌های body's نیازمند هورمون ( انسولین ) است .

انسولین از لوزالمعده و یک غده در پشت شکم قرار می‌گیرد . پانکراس بعد از خوردن یک فرد ، انسولین را وارد جریان خون می‌کند .

همان طور که انسولین در گردش است، به شکر اجازه ورود به سلول‌ها را می‌دهد و مقدار قند را در جریان خون کاهش می‌دهد . همانطور که سطح قند خون افت می‌کند ، ترشح انسولین از لوزالمعده نیز افزایش می‌یابد .

دیابت نوع ۲ وقتی رشد می‌کند که بدن در برابر انسولین مقاوم می‌شود و یا هنگامی که پانکراس به اندازه کافی انسولین تولید می‌کند. تجمع حاصل از قند خون در جریان خون می‌تواند موجب مشکلات تهدیدکننده زندگی شود .

برای مطالعه بیشتر به وبسایت کلینیک دکتر مشتاق سر بزنید.

/ 0 نظر / 110 بازدید